Nasze doświadczenie • STANDARDY JAKOŚCI

Zgodność z przepisami

Znamy wszystkie przepisy regulujące dystrybucję produktów ubezpieczeniowych (dyrektywa w sprawie  dystrybucji ubezpieczeń, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy)

SPB wyróżnia się wiedzą i znajomością licznych przepisów regulujących dystrybucję ubezpieczeń (ORIAS, DDA, LCBFT, RGPD, Bloctel, itp.).

 
 
 

Doradztwo i szkolenia w zakresie dystrybucji produktów ubezpieczeniowych

Dystrybucja produktów ubezpieczeniowych jest działalnością regulowaną. Pomożemy Ci spełnić rygorystyczne wymogi w zakresie zgodności z przepisami. Doradzimy Ci, jaki status powinna przyjąć Twoja firma w zakresie dystrybucji produktów ubezpieczeniowych oraz zaoferujemy moduły szkoleniowe i programy dla pracowników zajmujących się dystrybucją. Opracowujemy dokumenty informacyjne i instrukcje związane z produktami ubezpieczeniowymi.

 

Wprowadzone przez dyrektywę dotyczącą pośrednictwa ubezpieczeniowego, znormalizowane i obowiązkowe informacje poprzedzające zawarcie umowy powinny umożliwić klientom porównanie ofert i dokonanie świadomego wyboru. W związku z tym oferujemy znormalizowane dokumenty informacyjne, które umożliwiają zrozumienie najważniejszych punktów umowy na dwóch stronach: co jest ubezpieczone, co jest wyłączone z ubezpieczenia, cena, gwarancje itp.

Projektowanie dokumentów informacyjnych zgodnych z przepisami

 

Włączanie wszystkich wymogów prawnych do ścieżki klienta

Nasze zespoły posiadają wiedzę na temat przepisów prawnych i doświadczenie technologiczne, dzięki czemu mogą sprawnie włączyć wszystkie wymogi prawne do ścieżki klienta. Wiemy na przykład, jak włączyć wymogi dotyczące walki z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu do naszych procesów wykupienia ubezpieczenia, do trwającej umowy i do procesu zgłaszania szkód.